Spotkania młodych Izraelczyków i Polaków w polskich szkołach

Przygotowania do organizacji i przebiegu spotkań młodych Izraelczyków i Polaków w polskich szkołach mają miejsce podczas seminariów kontaktowych dla nauczycieli, dwa razy do roku w czerwcu w Izraelu - Instytut Yad Vashem, w październiku w Polsce - Ośrodku Szkoleniowym ORE. Celem tych wizyt jest:

  1. 1. Stworzenie przestrzeni dialogu pomiędzy młodymi Izraelczykami i Polakami.
  2. 2. Stworzenie więzi na bazie wspólnych zainteresowań.
  3. 3. Stworzenie i rozwiniecie kontaktów i współpracy pomiędzy szkołami.

W trakcie pracy warsztatowej proponujemy szkołom, by wspólne spotkania składały się z trzech części tzn. integracji grupy, zajęć warsztatowych realizowanych w oparciu o wybrany scenariusz z wydanej publikacji „Zachować pamięć” oraz wspólnej trasy po polsko - żydowskich miejscach pamięci.

Wizyty młodych Izraelczyków w polskich szkołach odbywają się dwa razy do roku - na wiosnę i jesienią. Do tego roku spotkało się 17 tys. młodzieży.
Z relacji polskich nauczycieli, każde takie spotkanie było ważnym wydarzeniem w szkole, głęboko zapadło w pamięci uczniów i nauczycieli, obiło się szeroki echem w środowisku lokalnym oraz stanowiło zapowiedź dalszej współpracy pomiędzy szkołami.
Sprawozdania z wizyt znajdują się na stronie www.polska-izrael.edu.pl

10 polskich szkół w ramach współpracy wyjechało z rewizytą do szkoły partnerskiej w  Izraelu.

Koordynator:
Anna Różańska
Ośrodek Rozwoju Edukacji
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj