jak uczyc sprawiedliwych

Warszawa: „Jak uczyć o Sprawiedliwych” – kurs dla nauczycielek i nauczycieli

Kurs odbędzie się w dniach 26–28 stycznia 2018 r. (piątek – niedziela) w Muzeum POLIN i jest przeznaczony jest dla nauczycielek i nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

W związku z obchodami roku Ireny Sendlerowej Muzeum zaprasza na kurs dotyczący edukacji o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

W trakcie wykładów, spotkań, dyskusji i warsztatów przyjrzymy się biografii Ireny Sendlerowej, dyskusjom wokół jej postaci oraz szerszemu kontekstowi historycznemu, który warto uwzględnić w nauczaniu o Sprawiedliwych. Wspólnie z uczestnikami zastanowimy się, jakich metod dydaktycznych używać w edukacji o postawach Polaków wobec Żydów w czasie II wojny światowej i na co szczególnie zwrócić uwagę w praktyce szkolnej.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma także pakiet materiałów opracowanych przez ekspertki i ekspertów z Muzeum POLIN, których będzie mógł użyć, aby poprowadzić w szkole lekcje o Irenie Sendlerowej.

Organizatorzy pokrywają koszty dojazdu i noclegu oraz zapewniają częściowe wyżywienie.

Termin przesyłania zgłoszeń: 31.12.2017

Wstępny program kursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Muzeum POLIN.