warszawska krolowka

Druga wizyta Izraelczyków w warszawskiej „Królówce”

Młodzież z Ben Gurion High School w Petah Tikva odwiedziła swoich warszawskich rówieśników z X LO im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Wizyta odbyła się 13 września 2017 r.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu dotyczącego Stefanii Wilczyńskiej, absowentki warszawskiego liceum, znanej wsółpracowniczki Janusza Korczaka. Następnie Izraelczyczy mieli okazję obejrzeć montaż dotyczący współczesnej Warszawy, a Polacy filmiku o Izraelu.

Zajęcia w mniejszych grupach odbyły się w salach lekcyjnych, gdzie młodzież z obu krajów wspólnie tańczyła tańce tradycyjne i wspóczesne, próbowała rozpoznać się na fotografiach z dzieciństwa. Spotkanie było okazją do rozmowy i bezpośredniego konatku.

Po spotkaniu w szkole pozostała perspektywa kolejnego spotkania niebawem, gdyż zaplanowana już była rewizyta. Polki i Polacy wyjadą do Izraela jeszcze w tym roku.

Koordynatorka spotkania: Katarzyna Świderska

Relacja ze spotkania