uniwersytet rzeszowski

Święto Chanuka obchodzono na Uniwersytecie Rzeszowskim

Chanuka obchodzona była na uniwersytecie po raz drugi. Pracowników uczelni, studentów i osoby zaprzyjaźnione zaprosił do świętowania Zakład Historii i Kultury Żydów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na spotkaniu obecna była Małka Shacham Doron, pochodząca z Rymanowa. Przywołała kontekst historyczny święta Chanuka i historię cudu. Wypowiedziała także słowa błogosławieństwa chanukowego.

Na Podkarpaciu coraz więcej osób angażuje się w działania na rzecz ochrony i pamięci o żydowskim dziedzictwie kulturowym. Warto przywołać obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu, organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa, w których w roku 2017 wzięło udział blisko 40 miejscowości.