aszkelon

Wizyta młodzieży z Aszkelonu w lubelskiej szkole

8 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie młodzieży polskiej i izraelskiej w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Goście przyjechali z The Henry Ronson ORT High School w Aszkelonie.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania Gości przez Dyrektora szkoły, a następnie obie szkoły przedstawiły krótką prezentację dotyczącą obu placówek.

Wizyta młodzieży izraelskiej przypadła w przeddzień świętowania w polskiej szkole 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym młodzi Izraelczycy i Izraelki byli oprowadzani przez lubelskich uczniów po szkole i różnych przestrzeniach odnoszących się do wybranych aspektów historycznych Polski. Szczególnie ciekawa była „przestrzeń dwudziestolecia”, pokazy w kinie „Apollo”, zwiedzanie Magistratu oraz redakcji czasopism okresu międzywojennego, trendy mody i makijażu lat 20. i 30. ubiegłego stulecia oraz chwila wytchnienia w Kawiarni Szkockiej ze Lwowa.

Izraelczycy z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości napisali specjalne życzenia, które zostaną zamieszczone w Kapsule Czasu.

Życzenia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Koordynatorka spotkania: Agnieszka Radzińska-Lis.