krasnik

Odbyło się trzecie spotkanie młodzieży z Polski i Izraela w Kraśniku

Do I LO im. T. Kościuszki przyjechała młodzież ze szkół Dror i Yerucham z Jerozolimy. Spotkanie miało miejsce 23 listopada 2017 r.

Młode Polki i Polacy przywitali gości śpiewając Hevenu Shalom Alechem i Hava Nagila. Dyrekcja szkoły przywitała gości, głos zabrał także przedstawiciel grupy izraelskiej. Następnie młdzież przedstawiła system nauczania w Polsce i Izraelu w prezentacjach oraz przedstawiła obecne na sali szkoły, dodając parę słów o ich specyfice.

W mniejszych grupach odbyły się warsztaty. Uczennice i uczniowie napisali swoje imiona w dwóch językach, prosząc siebie nawzajem o pomoc przy pisowni polskiej i hebrajskiej. Wszyscy wzięlu udział w zajęciach dotyczących ich zainteresowań i tego jak spędzają czas wolny. Powstały grupy osób o podobnych zainteresowaniach, gdzie można było o nich podyskutować i wymienić się pomysłami.

Na zakończenie spotkania były wspólne polskie i izraelskie śpiewy oraz wręczenie prezentów i gadżetów przez obie strony, nawiązujących do lokalnych tradycji.

Relacja ze spotkania

Koordynator spotkania: Mariusz Bieniek.