liceum srodziemnomorskie

Młodzież z Liceum Śródziemnomorskiego w Lublinie spotkała się z koleżankami i kolegami z Izraela

7 września 2017 r. młodzież izraelska z Ironi Aleph Arts and Science High School w Modi’in odwiedziła swoich rówieśników w Liceum Śródziemnomorskim w Lublinie. Gościnnie w spotkaniu wzięły udział także uczennice i uczniowie XXX LO w Lublinie.

W programie spotkania przewidziano warsztaty dotyczące osoby Janusza Korczaka. Młodzież z Polski i Izraela wspólnie poznawała historię rodzinną Henryka Goldszmita, jego działalność przed wojną oraz zaangażowanie na rzecz dzieci w czasie funkcjonowania warszawskiego getta aż do wywiezienia do obozu zagłady w Treblince. Oprócz analizy życia i działalności Korczaka, warsztaty były także okazją do poznania siebie nawzajem, własnych zainteresowań i pasji.

Po spotkaniu w grupach młode Polki i Polacy oraz młodzi z Izraela spotkali się na szkolnym patio, gdzie wspólnie śpiewali, grali i tańczyli. Był to czas odkrywania talentów i możliwości luźnej rozmowy w miłej atmosferze.

Koordynatorka spotkania: Ewa Heromińska-Sokołowska