mlodziez z izraela w warszawie

Młodzież z Izraela w najstarszym warszawskim liceum

16 listopada 2016 r. młodzież z Izraela odwiedziła X LO im. Królowej Jadwigi w Warszawie.

W warszawskim X liceum, założonym w 1874 roku przez Jadwigę Sikorską, uczyło się wiele dziewcząt z polskich rodzin żydowskich. Szkołę odwiedziła młodzież z nauczycielami z Ben Gurion High School w Petah Tikva w Izraelu.

Spotkanie młodzieży w szkole trwało 3 godziny. „Królówkowicze” zaprezentowali historię liceum oraz krótki film o Stefanii Wilczyńskiej, która była absolwentką X LO. Znana współpracowniczka Janusza Korczaka, razem z nim i dziećmi z domu sierot zginęła w obozie zagłady w Treblince.

W mniejszych grupach uczniowie spędzali czas razem na dyskusjach, zajęciach integracyjnych i zabawie. Spotkanie zakończyło się wspólną nauką tańca.

Koordynatorka: Katarzyna Świderska

Sprawozdanie ze spotkania