mlodziez rabka

Młodzież z I LO w Rabce-Zdroju wyjechała do Izraela

W dniach 16.09.2016–23.09.2016 grupa 20 uczniów i 3 opiekunów z I LO w Rabce-Zdroju wyjechało do Izraela i odwiedziło swoich rówieśników z Ish Shalom w Kfar Yona.

W ramach pobytu w Izraelu młodzież polska zwiedzała zabytkową część Jerozolimy, Miasto Dawida oraz centrum. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach prowadzonych w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie oraz zwiedzali wystawę stałą poświęconą historii Holokaustu.

Grupa polska była także nad Morzem Martwym i w twierdzy Masada. Na północy kraju zwiedzała miejsca związane z religią chrześcijańską na terenie Galilei – okolice jeziora Genezaret oraz miasto Nazaret. Elementem kończącym program był wspólny wyjazd do Tel Awiwu.

Nie zabrakło spotkań ze społecznością szkolną, która była gospodarzem wizyty, z gronem pedagogicznym oraz dyrekcją szkoły partnerskiej I LO w Rabce-Zdroju.

Podczas pobytu w Izraelu polska młodzież nocowała u swoich izraelskich kolegów, którzy wraz z rodzicami przygotowywali im wieczorne posiłki i częściowo planowali wspólne spędzanie czasu. Był to drugi pobyt młodzieży z Rabki-Zdroju w Izraelu. W październiku 2016 r. zaplanowana jest rewizyta Izraelczyków w Polsce.

Koordynatorka spotkania: Magda Tomalak