eynot yarden

Młodzież z Eynot Yarden w Amir przyjechała do I LO w Białymstoku

3 marca 2017 r. odbyło się ósme spotkanie młodzieży polskiej i izraelskiej w białostockim liceum.

Ponad 200 osób z obu krajów wzięło udział we wspólnej zabawie, warsztatach, zwiedzaniu szkoły i zajęciach sportowych. Nie zabrakło przekąsek i spędzania czasu razem przy stole. Były również tańce – „Belgijka” i współczesne izraelskie. Uczennice z I LO wykonały pieśni przy akompaniamencie kolegów i koleżanek grających na pianinie, flecie i skrzypcach. Na zakończenie spotkania w szkole głos zabrała pani wicedyrektor, dziękując za dotychczasową współpracę.

Młodzież wzięła także udział w wyjeździe do Tykocina, gdzie zwiedzała synagogę i poznała żydowską historię miejscowości. W Łopuchowie młodzi Polacy i Izraelczycy wzięli udział w ceremonii upamiętniającej ofiary Holokaustu – społeczność żydowską Tykocina zamordowaną w 1941 roku.

Koordynatorka spotkania: Ania Buchowska.