wizyta Studentow

Izraelczyczy z Ish Shalom w Kfar Yona odwiedzili uczniów I LO w Rabce-Zdroju

Delegacja 100 uczniów wraz z opiekunami ze szkoły Ish Shalom przyjechała do młodzieży z I LO w Rabce-Zdroju w dniach 16.10.2016–22.10.2016. Była to rewizyta w szkole partnerskiej, będąca owocem współpracy prowadzonej w ramach programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Młodzież izraelska podczas pobytu w Polsce miała okazję zwiedzić Opactwo w Tyńcu, kopalnię soli w Wieliczce, pobliskie Tatry – wyjazd na Kasprowy Wierch, Zakopane i Krupówki, a także jezioro Czorsztyńskie, gdzie zaplanowano wspólny grill.

Młodzież wspólnie zwiedzała Zamek na Wawelu w Krakowie i królewskie komnaty reprezentacyjne, a także dzielnicę żydowską – Kazimierz.
Uczniowie z Izraela mieli możliwość poznać historię żydowskiej Rabki i zwiedzić dzielnicę, w której przed wojną mieszkali Żydzi. Przewodnikiem był pan Narcyz Listkowski – pasjonat odtwarzający historię Żydów rabczańskich. Zwiedzanie skończyło spotkanie w dawnym domu rabina i poczęstunek.

Podczas pobytu ważnym elementem spotkań była wizyta w szkole i warsztaty integracyjne. Był także czas na zabawę w dyskotece w Skomielnej.

Koordynatorka spotkania: Magda Tomalak
Podziękowania od nauczycielek z Izraela