grabski

Czwarta wizyta Izraelczyków w „Grabskim” w Lublinie

Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie po raz czwarty gościł uczniów ze szkoły Brenner High School w Petah Tikwa w Izraelu. Spotkanie odbyło się 13 października 2017 r. i było efektem udziału Zespołu Szkół Nr 1 w programie „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

W ramach spotkania młodzież z obu szkół brała udział we wspólnej ceremonii upamiętniającej ofiary Holokaustu na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Następnie uczniowie z obu krajów wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli okazję bliżej poznać kulturę i historię Polski i Izraela, uczestniczyli w nauce tańców narodowych oraz rozmawiali o swoich zainteresowaniach. Spotkanie zakończyło się wspólnym wypuszczeniem baloników z przesłaniem stworzonym na warsztatach.

Partnerami projektu są Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, Instytut Polski w Tel Awiwie, Ministerstwo Edukacji Izraela oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Koordynator spotkania: Michał Fryziel.

źródło: ZS nr 1 im. Wł. Grabskiego