Koordynatorzy / Małopolskie

Janusz Żak

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie
ul. Nowy Świat 30, 33-100 Tarnów
januszzak123@gmail.com

 

Janusz Żak, nauczyciel konsultant w MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, kierownik zespołu ds. projektów MCDN. Trener z zakresu edukacji: globalnej, rozwojowej, międzykulturowej, europejskiej, ekonomicznej oraz praw człowieka. Jest absolwentem podyplomowych studiów z zakresu europeistyki (Wyższa Szkoła Humanistyczna), The International Schol for Holocaust Studies w ramach programu ICHEIC – Edukacja o Holocauście w Europie w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie w 2006 i 2008 roku oraz International Visitor Leadership Program „Educating About the Holocaust” (Waszyngton, Nowy Jork 2009).

janusz zak

Adam Musiał

Zespół Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego
ul. Stradom 10, 31-058 Kraków
tel. 600 419 018
adammusial711@gmail.com

 

Nauczyciel, edukator, przewodnik, tłumacz. Ukończył filologię angielską i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe na kierunku totalitaryzm–nazizm–Holokaust prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jest też absolwentem wielu seminariów dla nauczycieli na temat nauczania o Zagładzie oraz historii i kulturze Żydów w Warszawie, Krakowie, Jerozolimie, Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie, Kijowie. Prowadzi projekty i sesje edukacyjne o historii i kulturze Żydów, w tym o Zagładzie. Przewodnik po Krakowie, specjalizujący się w opowieści o żydowskim Krakowie. Tłumacz (m.in. Paweł Śpiewak (red.), Teologia i filozofia żydowska wobec Holocaustu, oraz Rebecca Kobrin, Żydowski Białystok i jego diaspora).

adam musial

Grzegorz Siwor

XVI Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Krakowie
os. Willowe 1, 31-901 Kraków
grzegorzjuliusz@op.pl

 

Nauczyciel języka polskiego. Absolwent polonistyki UJ i studiów podyplomowych Wiedza o Holokauście. Problematykę nauczania o Zagładzie oraz historii i kulturze Żydów poznawał uczestnicząc w seminariach nauczycielskich w Izraelu, USA, Francji i Niemczech. Jest autorem reportażu historycznego Enoszijut. Opowieść o Dawidzie Kurzmannie (Kraków 2014) oraz wielu artykułów prasowych i naukowych poświęconych literaturze o Zagładzie i innych przypadkach ludobójstwa. Współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie oraz innymi placówkami muzealniczymi i edukacyjnymi w Polsce.

 

Wydarzenia zorganizowane we współpracy z Grzegorzem Siworem:

Kraków: upamiętnienie dzieci i ich wychowawców z sierocińca przy ul. Józefińskiej 41

grzegorz siwor