pszczynska szkola

Kolejna wizyta młodzieży izraelskiej w pszyczyńskiej szkole

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie 5 września 2012 r. gościł młodzież z izraelskiej szkoły Ma’ayan-Shahar.

Spotkanie odbyło się w szkole i trwało kilka godzin. Na początku młodzież polską i izraelską przywitał Starosta Powiatu Pszczyńskiego, Burmistrz Pszczyny oraz Dyrektor szkoły. Głos zabrał także przedstawiciel nauczycieli z Izraela. Ta część zakończyła się muzyczną niespodzianką przygotowaną przez uczniów i uczennice z obu krajów.

Następnie młodzież udała się na warsztaty dotyczące polskich i izraelskich (żydowskich) tradycji, po których był czas na wymianę zdań i rozmowy. Zaprezentowano także filmiki o szkołach, a także o Izraelu i Pszczynie.

W ramach wspólnego spędzania czasu i nawiązania bliższych relacji Polacy i Izraelczycy mieli wspólny lunch w szkole, po którym uczyli siebie nawzajem różnych tańców na szkolnym boisku.

Koordynatorzy spotkania: Ewa Baca i Leszek Kondzielnik.