Warszawa: Warsztaty dla nauczycieli szkół średnich z zakresu edukacji o historii i kulturze Żydów oraz Holokauście

25 września 2018 r. o godz. 16.00 w  Liceum Francuskim im. René Gościnnego w Warszawie przy ul. Walecznych 6/8 (sala video) odbędzie się spotkanie i warsztaty szkoleniowe dotyczące akcji "Reinhard". Zajęcia poprowadzi Alex Dancyg, edukator z Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Wstęp wolny.

zachowac pamiec

PROGRAM

16:00–16:10  Powitanie uczestników, Louis-Albert Mensdorff-Pouilly, Dyrektor, Liceum Francuskiego im. René Gościnnego w Warszawie
16:10–16:20  Prezentacja projektu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów". Anna Różańska, Koordynatorka projektu, ORE
16:20–18:00  Akcja "Reinhardt" – warsztat edukacyjny. Alex Dancyg, Edukator, Yad Vashem
18:00              Dyskusja z udziałem uczestników

Szkolenie jest częścią projektu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów" realizowanego od 2004 roku przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie i Międzynarodową Szkołę Studiów nad Holokaustem (ISHS) w Jerozolimie. Jego istotą jest zaproszenie nauczycieli realizujących i zainteresowanych realizacją edukacji o historii i kulturze Żydów oraz Holokauście do dalszego rozwoju, wykorzystania zdobytej podczas spotkania wiedzy w codziennej pracy z uczniami, oraz planowania spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej. Podczas spotkania otrzymacie Państwo informacje o możliwościach włączenia się do projektu.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu i warsztatach przyjmuje:

Barbara Subko [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., koordynatorka regionalna w woj. mazowieckim programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów".

Informacje o wydarzeniu na stronie ORE