Organizatorzy

Strona ta powstała z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji, na przestrzeni ostatnich kilku lat organizujących wiele spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej.

Doświadczenia nauczycieli i młodzieży, szereg spotkań z pedagogami w tym także z entuzjastami tej formy edukacji międzykulturowej, a przede wszystkim - cykl spotkań konsultacyjnych w Ministerstwie Edukacji Narodowej przyczyniły się do utworzenia wspólnej platformy wymiany doświadczeń i publikacji materiałów na temat spotkań młodzieży.

Działania Ośrodka Rozwoju Edukacji (dawniej Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli) w zakresie kształcenia pedagogów organizujących autorskie programy spotkań, jak również działalność szeregu instytucji, które włączyły się w tego typu prace w ostatnich kilku latach pokazują, że spotkania młodzieży polskiej i izraelskiej nie dość, że są coraz bardziej popularne, to przede wszystkim - potrzebne i przez samych zainteresowanych - poszukiwane.

Strona została stworzona z myślą o tych wszystkich, którzy organizują lub biorą udział w takich spotkaniach. Znajdą tu Państwo informacje praktyczne (np. o konkursach grantowych) będą mogli Państwo wymienić się własnymi doświadczeniami ze spotkań, które już się odbyły a także podzielić się pomysłami organizowania i przeprowadzania kolejnych.

Na stronie znajdą się również informacje o organizatorach spotkań młodzieży, jak też o instytucjach zajmujących się programami wymiany młodzieży. W zakładce „Regionalni koordynatorzy" – znajdziecie tam Państwo informację o osobach, które mogą Państwu pomóc w zorganizowaniu własnego spotkania oraz kontakt do nich.