W dniach 5–10 sierpnia 2018 r. odbędzie się konferencja genealogiczna 38th IAJGS Interational Concerence on Jewish Genealogy.
W dniach 5–10 sierpnia 2018 r. odbędzie się konferencja genealogiczna 38th IAJGS Interational Concerence on Jewish Genealogy.
"Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Zarys problematyki" została wydana nakładem Państwowego Muzeum na Majdanku w kwietniu 2017 i stanowi syntetyczny opis zagłady prowadzonej przez Niemców w latach 1942–1943 w ramach akcji "Reinhardt".
Chanuka obchodzona była na uniwersytecie po raz drugi. Pracowników uczelni, studentów i osoby zaprzyjaźnione zaprosił do świętowania Zakład Historii i Kultury Żydów Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Publikacja ukzała się w grudniu 2017 r. Pełny tytuł brzmi "Narracje o Holokauście. Dyskurs naukowy a debata publiczna w Polsce". Publikacja została wydana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.
W listopadzie 2017 r. nakładem Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN" zostało opublikowanie krytyczne wydanie pamiętnika Idy Gliksztejn. Autorem opracowania, wstępu i posłowia jest dr hab. Adam Kopciowski. Publikacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Narodowy Instytut Dziedzictwa organizuje konferencję, która jest podsumowaniem działań dofinansowanych w ramach programu "Wolontariat dla dziedzictwa". Konferencja odbędzie się 11 grudnia 2017 r. w Warszawie.
W październiku 2017 r. ukazał się pierwszy numer miesięcznika wydawanego przez Państwowe Muzeum Auschiwtz-Birkenau. Redaktorem naczelnym czasopisma jest Paweł Sawicki.
W sierpniu 2017 r. do I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika przyjechała rodzina izraelska, która m.in. dzięki organizowanym spotkaniom młodzieży polskiej i izraelskiej dowiedziała się, że jej przodkowie uczęszczali do szkoły w Żywcu.
Nowa publikacja Anny Bikont ukaże się 25 października 2017 r. nakładem Wydawnictwa Czarne.
Strona 1 z 2