Młodzież z Amal Hadera High School w Izraelu odwiedziła liceum św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Po raz szósty Izraelczycy spotkali się z młodzieżą z Kielc. Spotkania polsko-izraelskie w szkole trwają od 2012 r.

Kielce MAIN

31 marca 2017 r. młodzież z Kielc i Hadery uczestniczyła we wspólnym programie, który obejmował warsztaty integracyjne, gry sportowe i tańce towarzyskie. W zajęciach uczestniczyło ok. 200. Izraelczyków i prawie wszyscy uczniowie kieleckiego Liceum, ok. 130 osób.

Po spotkaniu w szkole młodzież wzięła udział w ceremonii na terenie cmentarza żydowskiego, przy pomniku ofiar zbrodni faszystowskich oraz grobie ofiar pogromu kieleckiego. Ceremonia została przygotowana przez uczniów kieleckiej szkoły.

Spotkania odbywają się w ramach programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów", realizowanego przez szkołę na mocy współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji i Insytutu Yad Vashem w Jerozolimie.

Koordynatorka spotkania: s. Alicja Furczyk.

Sprawozdanie z wizyty