10. spotkanie młodzieży polskiej i izraelskiej w II LO w Łomży

6 marca 2017 r. odbyło się 10. spotkanie młodzieży polskiej i izraelskiej w II LO w Łomży.

S Lomza1

Do Łomży przyjechało 70 uczennic i uczniów z Gvanim High School, którzy spotkali się z 80 osobami z łomżyńskiego liceum. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez panią dyrektor, Jolantę Kossakowską. Ze strony izraelskiej głos zabrała koordynatorka spotkań, Nili Trabelsi.

Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach warsztatowych, których celem, oprócz przekazania wiedzy, było umożliwienie nawiązania kontaktów. Po warsztatach młodzież wspólnie tańczyła poloneza i tańce żydowskie. Jak zwykle była to okazja do zabawy i radości.

Wizyty młodzieży z Izraela odbywają się w ramach programu Zachować pamięć. Historia i Kultura dwóch Narodów, realizowanego przez szkołę we współpracy w Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie.

Koordynator spotkania: Leszek Szczepara

Sprawozdanie ze spotkania