Młodzież z X LO w Warszawie odwiedziła swoich rówieśników w Petah Tikva

W dniach 6–12 listopada 2017 r. warszawska młodzież z "Królówki" wyjechała w ramach rewizyty do szkoły partnerskiej im. Ben Guriona w Petah Tikva.

XLO wawaWILmain

W ramach pobytu w Izraelu młode Polki i Polacy zwiedzali Tel Aviv i Jaffę, a także miejscowości na północy kraju związane z tradycją chrześcijańską takie jak Nazaret, Kafarnaum i okolice Jeziora Galilejskiego.

W kolejnych dniach młodzież z dwoma nauczycielkami zwiedzała Jerozolimę – bazylikę Grobu Pańskiego i Stare Miasto. Ważnym elementem wyjazdu była wizyta w Instytcie Yad Vashem – zwiedzanie wystawy historycznej na terenie muzeum oraz campusu i miejsc związanych ze Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata.

Nie zabrakło spotkań, rozmów, pracy w szkole, a także uczestniczenia w dniach świątecznych, czego wyrazem była wspólna kolacja szabatowa.

Ostatniego zaplanowano wyjazd nad Morze Martwe. Mimo listopada możliwa była kąpiel w morzu i opalanie.

Koordynatorka spotkania: Katarzyna Świderska

Relacja z wyjazdu