Druga wizyta Izraelczyków w warszawskiej "Królówce"

Młodzież z Ben Gurion High School w Petah Tikva odwiedziła swoich warszawskich rówieśników z X LO im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Wizyta odbyła się 13 września 2017 r.

2017 09 X lo wawaMAIN

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu dotyczącego Stefanii Wilczyńskiej, absowentki warszawskiego liceum, znanej wsółpracowniczki Janusza Korczaka. Następnie Izraelczyczy mieli okazję obejrzeć montaż dotyczący współczesnej Warszawy, a Polacy filmiku o Izraelu.

Zajęcia w mniejszych grupach odbyły się w salach lekcyjnych, gdzie młodzież z obu krajów wspólnie tańczyła tańce tradycyjne i wspóczesne, próbowała rozpoznać się na fotografiach z dzieciństwa. Spotkanie było okazją do rozmowy i bezpośredniego konatku.

Po spotkaniu w szkole pozostała perspektywa kolejnego spotkania niebawem, gdyż zaplanowana już była rewizyta. Polki i Polacy wyjadą do Izraela jeszcze w tym roku.

Koordynatorka spotkania: Katarzyna Świderska

Relacja ze spotkania