Druga wizyta Izraelczyków w żywieckim "Koperniku"

4 listopada 2015 r. do I LO im. M. Kopernika w Żywcu przyjechała młodzież z Mekif Hei High School w Ashdod w Izraelu.

2015 zywiec MAIN

Uczennice i uczniowie I LO w Żywcu przed spotkaniem z młodzieżą izraelską wzięli udział w siedmiu zajęciach przygotowawczych. Jednym z elementów zajęć były opowieści uczniów starszych klas dotyczące poprzedniej wizyty Izrealczyków.

Izraelczycy i Polacy rozpoczęli wspólne spotkanie zapoznaniem się, po którym wzięli udział w warsztatach. W mniejszych grupach poznawali historię lokalną żydowskich rodzin z Zabłocia i uczennic i uczniów żydowskich uczęszczających przed woją do żywieckiej szkoły.

Ciekawym elementem wspólnych zajęć było ozdabianie drewnianych koników – ludowych zabawek z Żywiecczyzny, które dla każdego stały się pamiątką spotkania.

Koordynatorka spotkania: Aleksandra Bura

Relacja ze spotkania