Edukatorzy z Instytutu Yad Vashem spotkali się z mieszkańcami województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego

Alex Dancyg na spotkaniu w Wałczu Alex Dancyg na spotkaniu w Wałczu

W dniach 6 – 10 marca 2017 edukatorzy z Instytutu Yad Vashem, Orit Margaliot i Alex Dancyg, odwiedzili Trójmiasto i Wałcz.

 

Spotkania na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego odbyły się dzięki współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie i Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie, w ramach programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”. Organizatorami spotkań w obu województwach byli nauczyciele, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w seminarium edukacyjnym w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

 

Spotkania w Trójmieście, 6 – 8 marca 2017

W spotkaniach wzięła udział młodzież licealna trzech szkół w Gdańsku i jednej w Gdyni. Goście z Izraela odwiedzili m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku i Muzeum Emigracji w Gdyni. Koordynatorką wizyty edukatorów w województwie pomorskim była Bożenna Sucharska.


Spotkania w Wałczu, 9 i 10 marca 2017

W pierwszym dniu odbyły się trzy spotkania zorganizowane w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu, w których uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta i Wicestarosta Powiatu Wałeckiego, dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele  PCKZiU,  LO i wszystkich gimnazjów wałeckich, a także  słuchacze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wałczu. Następnego dnia spotkania odbyły się w Zespole Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu i Gimnazjum w Chwiramie. Koordynatorką wizyty edukatorów w województwie zachodniopomorskim była Elżbieta Grzech.

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj