14. edycja projektu „Pamięć dla Przyszłości”

źródło: yadvashem.org źródło: yadvashem.org

W dniach 18 – 20 lutego odbyło się szkolenie dla doradców metodycznych i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych pod hasłem: „Niech ten skarb dostanie się w dobre ręce – o losach Archiwum Ringelbluma w 70. rocznicę działalności Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma”.

 

Celem projektu „Pamięć dla Przyszłości” jest merytoryczne i metodyczne przygotowanie nauczycieli do organizacji i realizacji przedsięwzięć edukacyjnych w szkołach w ramach Dnia Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości, który jest obchodzony corocznie 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Celem konkursu jest zapoznanie nauczycieli i uczniów z historią powstania Archiwum Ringlebluma, warunkami, w jakich powstawało oraz ludźmi, którzy je tworzyli. Dzięki udziałowi w projekcie, grupy konkursowe będą mogły dowiedzieć się jak w trakcie likwidacji getta udało się ukryć dokumenty, poznać okoliczności odnalezienia zbiorów, a także zrozumieć znaczenie dla badaczy Holokaustu tego unikatowego zbioru dokumentów wpisanego na listę skarbów UNESCO „Pamięć Świata”.

Program szkolenia został opracowany w ramach współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji, Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

Szczegółowe informacje o konkursie →

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj