Młodzież z Kazir Holon w Izraelu odwiedziła I LO w Wyszkowie

W dniu 23 października 2016 r. odbyło się spotkanie z młodzieżą z Izraela w I LO im. C.K. Norwida, które od 2012 r. uczestniczy w programie „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów".

 

W ramach spotkania odbył się wspólny wyjazd na teren obozu zagłady w Treblince, gdzie młodzież uczestniczyła w upamiętnieniu ofiar Zagłady. Następnie wszyscy udali się na spotkanie w szkole.

Spotkanie młodych Izraelczyków z Polakami rozpoczęło się od poczęstunku, smakołyki zostały przygotowane na tę okazję przez polską młodzież. W trakcie oficjalnej części spotkania delegacja gości z Izraela została przywitana przez Dyrekcję LO w Wyszkowie. Młodzież recytowała wiersz A. Słonimskiego „Elegia miasteczek żydowskich” w języku polskim i angielskim.

W kolejnej części spotkania młodzież uczyła się tańczyć Poloneza, a także Izraelczycy uczyli polskich kolegów i koleżanki tradycyjnych tańców izrarlskich. Czas wypełniony był zabawą, ale również rywalizacją sportową w ramach rozgrywanych meczy. Nie zabrakło czasu na rozmowy w mniejszych kręgach, choć, jak wspomina młodzież, pozostał niedosyt a pożegnanie było długie.

 

Koordynator: Michał Czajka

 

Informacje o spotkaniu oraz podsumowanie ewaluacji dostępne w sprawozdaniu →

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj