Najradośniejsza ze wszystkich wizyt

szczepara lomza 2015 4 640x427Ósme spotkanie młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży z młodzieżą z Gvanim High School z Izraela w odbyło się 27 marca 2015 r.

W tym roku miało ono wyjątkowo spontaniczny i tętniący energią charakter. W tym dniu odwiedziło naszą szkołę 81 uczniów z Izraela wraz z 4 nauczycielami i 3 przewodnikami . Natomiast z II LO brało udział w spotkaniu 86 uczniów, 7 nauczycieli, oraz dyrektor i jego zastępcy.

Koordynatorami spotkania byli Mali Lindberg i Leszek Szczepara. Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem w auli II Liceum Ogólnokształcącego przez dyrektora szkoły, Józefa Przybylskiego. Od samego początku dało się odczuć, że uczniowie obu szkół mają bardzo dobry kontakt ze sobą. Podczas programu artystycznego do śpiewających uczniów naszej szkoły dołączyli na scenie uczniowie z Gvanim High School. W drugiej części spotkania młodzież udała się do pięciu sal lekcyjnych. Zajęcia warsztatowe trwały ponad półtorej godziny, czyli dłużej niż w poprzednich latach. Był to czas przeznaczony na rozmowy uczniów między sobą i uczestnictwo w grze integracyjnej. W tym roku uczniowie wykonywali bransoletki w kolorach naszych flag narodowych: biało-czerwonych i biało - niebieskich.

Wszyscy uczestnicy spotkania zebrali się ponownie w auli szkoły . Tę część spotkania rozpoczęli uczniowie tańcząc dostojnie poloneza. Następnie nauczyciel z Gvanim High School nauczył wszystkich radosnej piosenki w języku hebrajskim. Chyba wszyscy uczestnicy spotkania długo będą pamiętać melodię i razem śpiewany refren. Kolejnym tańcem była skoczna polka, a na koniec dyskotekowe przeboje w języku hebrajskim.

Na zakończenie spotkania mogliśmy pokazać gościom naszą nowo oddaną halę sportową. Młodzieży trudno było się ze sobą rozstać. Uczniowie podkreślali, że było to dla nich wyjątkowe przeżycie.

Leszek Szczepara

szczepara lomza 2015 2 640x427

szczepara lomza 2015 5 640x427

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szczepara lomza 2015 3 640x427

 

 

 

 

 

 

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj